A filmről nekem egyből a Halhatatlanok című alkotás jutott eszembe. Na, nem a 2011-s fantasztikus amerikai akciófilm, hanem a 2004-s francia-olasz-angol sci-fi (hála a magyar filmcím alkotóinak a névazonosságért), eredeti címén Immortal. Bár lehet ez csak az én képzelődésem, de nekem Hóruszról (Nikolaj Coster-Waldau – Trónok harca) Thomas Kretschmann ugrott be. Illetve a történet is még rádobott egy lapáttal, hiszen szegről-végről mindketten Hóruszt alakítják.
Szerintem Bek (Brenton Thwaites - Demóna) megállíthatatlan bátorsága túlontúl mesébe illő. A szerelméért mindenre képes hős szerelmesnek igazából drukkolni se kell, sem pedig félteni, hiszen úgyis sikerül minden, amit eltervez, bármilyen veszélynek is néz a szemébe. Courtney Eaton elsőfilmes színésznő, Zaya szerepét kapta meg. A karaktert igazából bárki eljátszhatta volna. A filmben végig bájosan mosolyog és nagyon szerelmes. Hathor (Elodie Yung – G.I. Joe – Megtorlás) a filmben Hórusz jövendőbeli feleségeként jelenik meg, bár a mitológia szerint épp, hogy az anyja lenne. Mindenesetre jól testesíti meg az igazi nőt, akinek minden férfi fölött hatalma van és csupán azt a férfit nem képes irányítani, aki igaz szerelemmel szeret egy nőt. Tehát hinni kell a szerelemben, mert a film szerint igen is létezik.
Na és persze Gerard Butler (300). Ő kérem még minig Gerard Butler. Lehetséges, hogy sokan, ahogy meglátták a stáblistán a nevét, mondták is magukban ÉRTE már megnézem a filmet. Tényleg nagyon jól játszik, megjelenésével pedig biztosan sok női szívet elrabolt, főleg miután arany sólyommá változott és leginkább a Power Kapitány fémlényére, Soronra hasonlított. A két nagy visszatérő közül Geoffrey Rush-t (Karib-tenger kalózai) emelném ki először, aki a filmben Ra-t alakítja. Ő az egyik legkiemelkedőbb ausztrál színész, bár 2013-ban készítette eddigi utolsó filmjét, itt ismét megcsillogtatja színészi tudását. Valamint Bryan Brownt is megpillanthatjuk, aki szintén 2013 óta nem forgatott filmet. Ezúttal Horus apjaként tűnik fel.
A filmben jól eltalált arányban volt jelen a romantika az akció és a humor. Nem voltak túlnyújtott jelenetek, bár néhol azt éreztem, hogy nagyon is magyaráznak a nézőnek, hogy biztos minden színészi cselekedetet megértsen. Nem bírom az ilyen magyarázásokat. „Ugye értik most már miért tettem, amit tettem?”
A film rendezője Alex Proyas hét év után került olyan helyzetbe, hogy filmet forgasson, és tette mindezt a Nicolas Cage nevével fémjelzett - vagy éppen elrettentett? - Képlet után. De ha valaki máris beskatulyázná az úriembert, azért azt mindenképpen leírom, hogy régen olyan munkákat is tető alá hozott, mint az egyedi hangulattal rendelkező Dark City, vagy a mára kultikus tiszteletnek örvendő A holló.
Féltem, hogy túl sok lesz a CGI, de végül egyáltalán nem volt zavaró. A film látványvilága magával ragadó. Különösen tetszett a Föld filmbéli megjelenítése különös érzéseket indított meg bennem. Nagy sajnálatomra a 3D ismét csak nem jött ki a filmből, pedig IMAX-ben néztem. A vetítés előtt több információt is megtudhattunk a filmről, többek között, hogy nem Egyiptomban forgatták, hanem az ausztrál sivatagban. Mindent összevetve, aki szeretne egy igazán jó látványmozit, ami nem akar mást csak szórakoztatni, az vadássza le, hol vetítik a filmet, mert ha valami, hát az Egyiptom isteneit moziban kell látni.
Amennyiben tetszett a kritika akkor azért, ha pedig nem, akkor meg azért oszd meg a Facebook oldaladon!
vanRob 2016.04.12. 10:32:13
Rufus78 (talán vak vagyok, de nem hülye) 2016.04.12. 10:48:25
scal · http://filmbook.blog.hu/ 2016.04.12. 12:05:44
Rufus78 (talán vak vagyok, de nem hülye) 2016.04.12. 12:26:38
Nyilván ez is egy vélemény, de azért voltak részei, amik erősen április 1-re datálták nálam:).
Főleg ami a "nem túl sok" CGI-t illeti.
scal · http://filmbook.blog.hu/ 2016.04.12. 15:09:03
field 64 (törölt) · http://regiidokmozija.blog.hu 2016.07.03. 20:21:49
scal · http://filmbook.blog.hu/ 2016.07.03. 22:56:07